Zimná záhrada je z architektonického hľadiska veľmi zaujímavá priehľadná časť stavby, ktorá jedinečne dotvára obytný priestor a energeticky úsporne vytvára zelenú kulisu Vášho príbytku. Predstavuje ideálne miesto na relaxovanie, oddych, ale aj miesto pre prácu. Určite najoceniteľnejším zážitkom je posedenie v takomto malom raji pri šálke čaju v čase, kedy nám rozkvitne niektorá z pestovaných rastlín. Pri realizácii zimných záhrad je veľmi dôležitá otázka vetrania. Vhodným rozmiestnením okien a celých otváravých stien sa dá do určitej miery zachovať príjemná klíma. Konštrukcia zimnej záhrady s individuálnym dôrazom na množstvo farieb a rozmanitosť tvarov zimných záhrad ponúka ideálny doplnok ku každej stavbe. Pri vhodnom zakomponovaní zimná záhrada harmonicky dotvára objekt a stáva sa doslova majstrovským dielom.

Firma KVALIT s.r.o. Vám ponúka:

- návrh zimnej záhrady z architektonického aj konštrukčného hľadiska
- odborné zameranie Vašej zimnej záhrady
- odbornú pomoc pri spracovaní návrhu pre najvhodnejšie umiestnenie Vašej zimnej záhrady
- vypracovanie cenovej kalkulácie po konzultácii a dohodnutí všetkých náležitosti so zákazníkom
- vyriešenie akýchkoľvek tvarov, náročnosti, neštandardných rozmerov, požiadaviek k spokojnosti zákazníka

Ponúkame Vám drevené konštrukcie zimných záhrad alebo v kombinácii s hliníkom z exteriérovej časti. Najčastejšie sa používajú troj- a viacvrstvové drevené lamely. Sú dostatočne konštrukčne tuhé a tvarovo stabilné pre zhotovenie stien i strechy zimných záhrad. Pri väčšine tvarov a rozmerov zimných záhrad je konštrukcia samonosná. Podľa želania zákazníka môžu byť v stenách osadené akékoľvek otváravé, sklopné či otváravosklopné elementy vrátane posuvných dverí. Vďaka samonosnej konštrukcii možno otvoriť aj celú stenu.

Strechu tvoria jednotlivé krokvy, ktorých výška sa vypočítava podľa rozpätia, druhu zasklenia a zaťaženosti sneho v konkrétnej oblasti. Celá konštrukcia je koncipovaná ako pevný a dostatočne tuhý rám na jemné osadenie skiel. Veľkou prednosťou je na rozdiel od iných material v tomto ohľade veľmi nízka tepelná rozťažnosť drevenej konštrukcie. Drevo sa impregnuje napustením konzervačnou základnou farbou s následným vysokotlakovým naneseným povrchovej lazúry. Povrchová úprava je veľmi odolná proti pôsobeniu vonkajších poveternostných vplyvov. Lazúra je pružná, nepraská, odoláva UV žiareniu, nelúpe sa a zachováva si sviežu prirodnú kresbu dreva.

Optimálnym materiálom pre výstavbu zimných záhrad je hliníkový profil s prerušeným tepelným mostom, ktorý eliminuje tepelnú vodivosť hliníka. Hliník ako jeden z najpokrokovejších materiálov je pevný, elegantný a trvanlivý, extrémne odolný voči poveternostným vplyvom, neprekáža mu vlhkosť, svoje vysoké úžitkové vlastnosti si zachováva po celé desaťročia. Je nanajvýš stabilný a pevný, preto je vhodný nielen na vyplnenie klasických stavebných otvorov, ale aj pre posuvné systémy, či vel'ké presklené fasády. Jeho úlohou je tepelne kvalitne oddeliť exteriérovú a interiérovú časť profile, pričom súčasne staticky prepojuje obe časti profile. Navyše špeciálna povrchová úprava Vám dáva neobmedzené možnosti pri výbere farby výrobkov. Samotný hliník a povrchová úprava zaručujú dlhú životnosť hliníkových konštrukcií bez potreby akejkoľvek údržby.

Konštrukčná časť zimných záhrad

1. Všetky vertikálne, horizontálne a šikmé časti konštrukcie budú vyrobené z lepeného lamelového dreva (eurohranol),
2. Vertikálne presklenie – izolačné dvojsklo Planitherm Futur 4-16-4 mm, U= 1,1 W/m2.K,
3. Šikmé presklenie strechy – izolačné bezpečnostné dvojsklo VSG z interiérovej strany a kalené Securit SGG sklo z exteriérovej strany 4-14-6 mm, U= 1,1 W/m2.K,
4. Hliníkové opláštenie drevených prvkov systémom Lara Gutmann Holz-lu-Wintergarten (Nemecko) vytvorený pre konštrukcie zimných záhrad, tvorený dvojicou Al profilov – základného zasklievacieho a vrchného krycieho profilu. Farebný odtieň podľa výberu zo škály RAL,
5. Kompletná povrchová úprava drevených častí – Adler aquawood vo vybranom odtieni.