obrazok Drevo-hliníkové okná
Spoznajte krajší pohľad na svet cez novú generáciu okien. Kombinácia drevo-hliníkové okná ako najlepšia voľba. Snom každého z nás je pohodlné bývanie v zdravom, príjemnom a útulnom prostredí s pocitom spokojnosti, na ktorú sme sa dlhé roky tešili a ktorá nás stála veľa úsila. Súčasný trend v oblasti stavebníctva a výstavby patrí budovaniu nízkoenergetických či pasívnych stavieb pre parametre, ktoré dosahujú... (viac pdf)

obrazok Drevené stavebné systémy
Drevené stavebné systémy majú i dnes svoje významné miesto medzi systémami stavieb. Ponúkajú nielen pôsobivý vzhľad, ale aj príjemné a zdravé bývanie, človeku prirodzené, pretože stavebný materiál, drevo, je organického pôvodu. Drevené stavebné systémy umožňujú výrobcom aj zákazníkom zaujímavý materiálový a technologický výber. V rámci tohto výberu... (viac pdf)

obrazok Dom z dreva
Moderný a rýchly život nám prináša kadečo: niečo je fajn iné menej... skĺbiť staré tradície s novými technológiami a rozvíjať to ďalej... Tým sa kladú veľké nároky práve na nás, ako na klienta-investora-stavebníka, ktorý sa musí rozhodnúť, čo chce, čo je pre neho a pre jeho rodinu dobré. Drevo, ako stavebný materiál má svoje výhody, teplo cez zimu, pohodu cez leto bez väčších finančných nárokov, príjemnú atmosféru, ktorú zabezpečuje optimálna vlhkosť prostredia... (viac pdf)

obrazok Energetický pohľad na drevostavbu
Spotreba energie na vykurovanie budovy a nadväzujúci ekonomikcý a ekologický dopad pre človeka závisí od zrealizovanej tepelnotechnickej ochrany obalových konštrukcií objektu. Aká je požadovaná a výhodná tepelná ochrana drevostavieb v súčasnosti a perspektíva do budúcnosti? (viac pdf)


obrazok Zrubový dom
Projekt firmy KVALIT, s.r.o. využil technológiu montáže fasádnych aj vnútorných stien z masívnych smrekových hranolov hrubých 12 cm, vzájomne spájaných frézovanými spojmi. Spodné sú prichytené do základov a podlahovej betónovej dosky oceľovými kotvami v tvare „L“. Stykovú škáru izoluje kvalitná asfaltová lepenka (aj v prípade murovanej pivnice, ktorá má vlastnú hydroizoláciu). Drevo nepríde do priameho kontaktu s betónom a nemôže od neho navlhnúť... (viac pdf)

obrazok Nebojme sa drevených okien
Nie jeden majiteľ bytu či útulného domčeka sa rozhoduje o výmene okien. Tu sa mnohí rozhodujú aké si vybrať. Najčastejším argumentom proti drevený oknám je starostlivosť o ne a ich údržba. Ako to v skutočnosti je? Nebojme sa drevených okien... (viac pdf)
www.adler.sk

obrazok Vlhkosť a vetranie
V celkovej konštrukcii stavby nám okno zabezpečuje niekoľko funkcií, či už je to presvetlenie interiéru slnečným žiarením alebo kontakt s okolitým prostredím. Taktiež sa stáva bežným prostriedkom na prívod čerstvého vzduchu do miestností ako aj cestou, ktorou sa zbavujeme opotrebovaného a vlhkého vzduchu z interiéru... (viac pdf)
www.adler.sk

obrazok Ochrana dreva
Drevo je prírodný materiál s neopakovateľnou atmosférou. Celé desaťročia prináša tento materiál do našich domov pocit tepla a bezpečia. Je to však organický materiál, ktorý podlieha vplyvom klimatických podmienok. Jedným z najúčinnejších spôsobov ochrany drevených výrobkov je ich ošetrovanie povrchovou úpravou... (viac pdf)
www.adler.sk

obrazok Drevené eurookno
Cez okná vidíme do sveta, ale zároveň celý svet vidí náše okná, sú našou vizitkou. Po ére plast. okien sa začal prejavovať trend návratu výrobcov i zákazníkov ku klasickým, prírodným materiálom. Drev. eurookno predstavuje predstavuje moder. stavebný prvok spĺňajúci nároky zákazníka vzhľadom na úžitkové a estet. vlastnosti čo nie je zanedbateľné, s ich veľmi dobrým pomerom k cene... (viac pdf)
www.adler.sk

obrazok Perfektne ošetrené
Vari najčastejšou otázkou pri zaobstarávaní drevených exteriérových stolárskych výrobkov na stavby je životnosť použitej povrchovej úpravy, vplýva na ňu rad faktorov. Najdôležitejším naďalej zostáva správny výber druhu povrchovej úpravy a farebného odtieňa... (viac pdf)
www.adler.sk

obrazok Renovácia drevených okien
Okno je najčastejšie používaný transparentný prvok obvodových plášťov budov. Drevené okná boli jedným z prvých konštrukčných riešení okien a predstavujú klasickú materiálovú základňu výroby okien. Drevené okná v súčasnosti poskytujú vhodné fyzikálno-technické vlastnosti, ktoré sa spájajú s estetickými vlastnosťami prírodného dreva... (viac pdf)
www.adler.sk