Firma KVALIT vyrába eurookná v rôznych materiálových, tvarových a farebných prevedeniach tak, aby vyhoveli požiadavkám na Váš individuálny štýl a architektonický ráz Vášho domu či bytu. Sú vyrábané z kvalitných štvorvrstvových drevených eurohranolov o hrúbke 68, 78, 88 mm. Ponúkame Vám až 9 okenných profilov v rôznych prevedeniach otvárania, voľby izolačného skla (izolačné dvojsklo, trojsklo), farebného prevedenia. Sme pripravení riešiť Vaše požiadavky na vzhľad, členenie, usporiadanie, farby a tvary presne podľa Vašich predstáv. Vďaka svojej jedinečnosti, vysokému komfortu a šetrnosti k životnému prostrediu prinášajú naše drevené okná viac kvality do Vášho života.

Je všeobecne známe, že drevo pre svoje dobré tepelnoizolačné vlastnosti, prírodnú rôznorodosť a dobrú opracovateľnosť je výbornou surovinou pre okná. Z konštrukčného hľadiska má drevo nesporné výhody oproti iným materiálom. Umožňuje zostavovať pevné a veľkorozmerné konštrukcie a to bez použitia kovovej konštrukcie, výplní, ktoré môžu omŕzať. Veľmi dôležitou vlastnosťou dreva je jeho veľká tvarová stabilita a rozmerová stálosť. Na rozdiel od iných materiálov má niekoľko násobne menšiu tepelnú roztiažnosť, čo je jeho obroskou výhodou pri používaní správne kovania pre rámy i krídla okna a pre ich následnú funkčnosť. S použitím takýchto materiálov sa dá okno veľmi ľahko ovládať. Drevené eurookná so svojou vyspelou konštrukciou akéhokoľvek rozmeru sú po prevedení odbornej montáže veľmi stabilné a zachovávajú si svoju plnú kvalitu a funkčnosť. Pri bežnej údržbe je životnosť drevených eurookien približne rovnaká ako je v našich európskych podmienkach uvažovaná životnosť domu.

Eurookná v kombinácii drevo-hliník
Pre nášho zákazníka je dôležitá minimálna náročnosť na údržbu, jednoduché ovládanie, funkčnosť a dlhá životnosť. A práve preto firma Kvalit sa rozhodla vyhovieť v čo najväčšej miere svojím zákazníkom. A tak vytvorila nové okenné profily v kombinácii drevo-hliník, ktoré prinášajú mnohé prednosti v porovnaní s inými oknami. Prednosťou je ochrana okna voči rôznym poveternostnými vplyvom, ktorým musí okno z exteriérovej časti odolávať a dosiahnutie lepších tepelno-izolačných parametrov. A práve v tejto exteriérovej časti sa Vám ponúka nové a kvalitnejšie riešenie.

Všeobecne platí, že životnosť drevených okien závisí od druhu použitej dreviny pri výrobe rámu, tvrdé a mäkké drevo (rozdielny súčiniteľ tepelnej vodivosti) a spôsobu povrchovej úpravy. Použitím kombinovaného okenného rámu na báze drevo-hliník udržíme výhodné vlastnosi dreva z interiérovej strany a dosiahneme veľkú vonkajšiu poveternostnú odolnosť pomocou hliníkového plášťa.

Medzi výhody drevo-hliníkového eurookna patria: vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom, absolútna ochrana dreva, vynikajúce tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti, úspora finančných prostriedkov, netvoria sa tepelné mosty, vysoká tvarová stálosť eurohranolu, dlhá životnosť, bezúdržbová ochrana z exteriéru, jednoduchá údržba z interiéru, ochrana proti požiarom (odolávajú vyšším teplotám), veľká variabilita architektonických riešení, zdravé a ekologické pre celé generácie, príjemný vzhľad z exteriéru i interiéru, široka paleta výberu farieb.